GIMNAZJALISTO!

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE.

17-21 marca 2014 r.

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014  trwa do 27 czerwca 2014 r.

DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO POZOSTAŁO
loader
No event found.
Wesołych Świąt Wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom ZSP w Tuchowie 
zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,  radosnego, wiosennego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja
życzy dyrekcja szkoły.

.

Szczegóły...

Konkurs geograficzny KONKURS GEOGRAFICZNY "POLITYCZNA MAPA ŚWIATA"   Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Miejsce 1 - Rafał Czuba, klasa 3 TA
Miejsce 2 - Sylwia Dudek, klasa 1 TC
Miejsce 3 - Magdalena Niewola, klasa 3 TD GratulujemySzczegóły...

Happening 2014 Światowy Dzień Zdrowia z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie. Film z poniedziałkowego happeningu do obejrzenia w TTV Szczegóły...

Download NFSP!

Wystawa „Katyń – Golgota Wschodu” Płacz
łzami całego świata
kiedy już wiesz o Katyniu
łzami
które nie znaczą twarzy
a
le wstrząsają wnętrzem człowieka
sceny okrutne
straszne, niewyobrażalne.
Pochylam wzrok
wiedząc
że zrobili to przecież ludzie tacy jak ja.
Piero Onfiani, Wstyd  

W tym roku obchodzimy 74 rocznicę zbrodni katyńskiej. Wiosną 1940 roku rozstrzelano co najmniej 21768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tysięcy oficerów wojska i policji, na mocy tzw. decyzji katyńskiej. Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej” i zabijanych strzałami w tył głowy dokonali funkcjonariusze NKWD. 13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Katynia, w związku z tym wydarzeniem biblioteka szkolna przygotowała wystawę pod tytułem „Katyń – Golgota Wschodu”. Ekspozycję można oglądać od dnia 07.04.2014 do 14.04.2014, obejmuje ona kilka grup tematycznych: agresję ZSRR na Polskę 17 września 1939, zdjęcia i informacje dotyczące ofiar zbrodni oraz tych którzy za nią odpowiadają, dowody zbrodni. Obejrzeć można fotografie z ekshumacji przeprowadzonych wiosną 1943 r. Część eksponowanych materiałów poświęcona jest obozom, miejscom kaźni i cmentarzom. Wystawa dotyka też kwestii kłamstwa katyńskiego i faktu, że pomimo wielu lat milczenia i zamazywania prawdy przetrwała ona dzięki pamięci rodzin ofiar. Obok informacji i materiału ilustracyjnego znajdują się również publikacje o Katyniu dostępne w bibliotece, wybór z poezji katyńskiej oraz wykaz pieśni poświęconych tej tematyce.


Problematyka zbrodni katyńskiej jest ciągle tematem żywym i wywołującym wiele emocji, dlatego gorąco zachęcamy do obejrzenia wystawy, zapoznania się z  prezentowanymi dokumentami oraz wzbudzenia głębszej refleksji.


Szczegóły...

Reklama
Reklama
Reklama

Strona używa CIASTECZEK. Więcej informacji To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information